20140413-141910.jpg

www.workaway.info

Posted on Posted in Ceļojumi un piedzīvojumi

Dzīvot ārzemēs vairākas nedēļas vai vairākus mēnešus, bet tērēt tam tikai tik, cik nepieciešams transportam turp un atpakaļ – izklausās vilinoši? Mums tā likās, bet tagad zinām, ka tas ir arī pilnīgi reāli un iespējami ikvienam. Atliek tikai atvērt pasaules karti, atrast to īsto galamērķi un rīkoties! Pastāstīšu vairāk par mūsu pieredzi Malaizijā!

20140413-142829.jpg

Ilgtermiņa ceļošanai kļūstot arvien populārākai, pasaulē attīstās jauns nodarbinātības princips, kad dažu stundu darbs tiek atalgots ar bezmaksas dzīvesvietu, ēdienu un reizēm vēl kādiem papildus labumiem. Viena no populārākajām vietnēm, kur meklēt šādu darbu, ir www.workaway.info.

Darbi te ir visdažādākie. Tu vari pieteikties strādāt lielā fermā Francijā, bet vari palīdzēt ar angļu valodas apgūšanu kādas malaiziešu ģimenes bērniem, kas dzīvo tālu no civilizācijas labumiem, kaut kur Borneo salas džungļos. Minimālais termiņš parasti 2 nedēļas. Ja neesi drošs, piesakies uz 2 nedēļām un, ja vēlāk gribas vairāk, sarunā par to ar darba devēju. Darba piedāvājumu skaits nav milzīgs, taču variantu pietiek.

Lai sazināties ar darba devējiem, un tiktu strādāt, ir jāreģistrējas. Par pārdesmit eiro tu iegūsti šo iespēju uz diviem gadiem. Lai nesanāktu tā, ka samaksā, bet neatrodi sev neko interesējošu, darba piedāvājumu skatīšanās ir pieejama bez maksas. Citādi viss ir tik vienkārši kā – atrodi darbu, uzraksti ziņu, saņem apstiprinājumu un dodies, kad sarunāts! Nekādas papildus formalitātes. Tas gan nozīmē arī papildus risku, tāpēc, lai galā nepaliktu bez nekā, es iesaku uzreiz atrast arī kādu rezerves variantu, kā arī pieteikties vietās ar labām atsauksmēm.

Mēs Malaizijā pieteicāmies aptuveni 10 vietās. Atbildi saņēmām no dažām. Savu īsto bijām atraduši un par visu vienojušies mazāk nekā 48 stundu laikā kopš meklējumu sākšanas.

Šobrīd nedēļu esam pavadījuši lauku saimniecībā Malaizijas ziemeļos esošajā Langkawi salā. Saimniecība ir nedaudz vairāk nekā gadu veca, un te viss ir brīvprātīgo veidots. Saimniecei Evai pieder divas kruīza jahtas, bet fermu viņa grib attīstīt kā vietu, no kurienes tiek iegūti kvalitatīvi un veselīgi produkti ēdienu gatavošanai kruīzu laikā. Saimniecībā strādājam vieni, bet uz kruīza jahtām šobrīd dzīvo un strādā vēl pieci brīvprātīgie – 3 krievu ģimene un pāris no Eiropas.

Pāris reizes arī mēs jau esam bijuši kruīzos, un noteikti to sanāks darīt arī vēl. Kruīza laikā mums ir jāpalīdz visa veida darbos uz kuģa, bet tai pat laikā varam arī izbaudīt to pašu, ko klienti. Kopā peldamies, lecam ūdenī no jahtas, runājamies, pusdienojam un vakariņojam. Lieki teikt, ka tādos brīžos pilnīgi aizmirstas, ka tu esi darbā. Saimniecībā, savukārt, esam sapratuši Evas vīziju, esam apjautuši darāmo un sākuši rīkoties. Būs jauna vistu un pīļu māja, būs vairāk vistu, būs sakārtota apkārtne un arī ārtelpu mini kino. Skaidrs ir arī tas, ka mēs te noteikti būsim ilgāk nekā sākotnēji plānotās divas nedēļas. Cik ilgi? Tad jau redzēs. Mēs nekur nesteidzamies.

Nauda? Savējo esam tērējuši tikai motorollera ilgtermiņa īrei (mazāk nekā 2,5 eiro dienā), lai uz pludmali varētu vieglāk un ātrāk tikt.

Ikdienas atziņas un bildes Twitter un Instagram: @kasparsmisins, @bubuce un @viestursm.

10 thoughts on “www.workaway.info

 1. Ar to verķi bez acu aizsarga… negudri. :)

  Vispār pēc tās bildes liekas, ka to zāli tur nevis trimmerē, bet izplūkā. Laikam neesi laucinieks. :)

  1. Bildes paraksts varētu būt “Manas pirmās minūtes ar trimeri”. Nekad pat īsti tuvumā to verķi nebiju redzējis :) Ir gan aizsargs, gan arī pati pļaušana pēc stundas jau sanāca krietni labāk..

  1. Tie Eiropas darbi ir forša iespēja. Pats pirms gada aktīvi pētīju un skatījos, kādas ir iespējas, interesējos. Be tas ir arī pilnīgi savādāk – tev jābūt gatavam bieži vien uz pusgada vai gada darbu kādā vienā vietā, lielāka atbildība, grūtāka pieteikšanās utt. Workaway savā ziņā ir iespēja atvaļinājumu/ceļojumu uztaisīt savādāku, tērēt tam mazāk, uzzināt vairāk par vietējiem.

   Es arī neapmaksātu braucienu katram, kurš pie manis brauc uz divām nedēļām palīdzēt uztaisīt remontu mājās :)

   Mums te ir paveicies ar ļoti foršiem cilvēkiem. Mums ir kabatas nauda, kuru tērēt ēdienam kādu pašiem gribas, benzīns ir apmaksāts.

 2. Jā, šādas opcijas es biju izmantojis Jaunzēlandē. taču caur citu websaitu un tas ir tā vērts. Labi ir arī tas, ka tādējādi var iepazīt vietējo paražas utt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *