Danske Bank Vilnas maratona starts

Viļņas maratons 2014

Posted on Posted in Sports

Tie, kas mani pazīst labāk, zina, ka man nepatīk skriešanas sacensības. Jā, man patīk skriet. Pēdējos pāris gadus sanāk to darīt samērā regulāri, un laiku pa laikam es skrienu arī vairākus desmitus kilometrus garas distances. Taču man galvenokārt patīk to darīt vienatnē. Tad, kad gribas, tur, kur gribas, un tā, kā gribas. Un, tomēr, pagājušajā nedēļas nogalē abi ar Unu devāmies uz Viļņas maratonu, lai tur skrietu pusmaratonu. Kāpēc?

Danske Bank Vilnas maratona starts

Uzaicinājumu piedalīties šajās sacensībās un apskatīt pilsētu no organizatoriem es saņēmu gada sākumā. Tajā laikā, kad vēl ar velosipēdiem braucām pa Indijas plašumiem. Tai pat laikā, kad mums vēl nebija ne jausmas, ko darīsim gada otrajā pusē. Pienāca septembris. Bijām Latvijā. Un nolēmām izmantot iespēju apciemot tepat kaimiņos esošo un līdz šim neredzēto Viļņu.

Starts 9:15 no rīta, tāpēc uz Viļņu dodamies jau sestdienas pēcpusdienā. Vakarā pilsētā saņemu savu numuriņu. Viss notiek ātri un vienkārši. Neko papildus neinteresējos, taču mans skrējēja komplekts nezin kāpēc ir knapāks nekā Unai. Unai papildus numuram un reklāmas kuponiem maisiņā ir arī enerģētiskās želejas, vitamīni un vēl šādi tādi sīkumi. Nepārdzīvoju, jo želejas skrējienos nelietoju, un šoreiz esmu nolēmis arī nepiestāt nevienā no dzirdināšanas un uzkodu punktiem.

No rīta paēdam auzu putriņas, banānus, šokolādi, es uzpildu savu 600 ml pudelīti ar parastu krāna ūdeni un trijatā kopā ar manu draugu Robertu ejam uz startu.

Danske Bank Vilnas maratons skrejeji

Cilvēku ir ļoti daudz, taču nepārprotami pamanāmākie te šodien ir spartieši jeb labdarības biedrības skrējēju komanda “Spartans for kids” no Polijas. Pamanāmi un sadzirdami pilnā maratona skrējēji, kas ar savām dziesmām un saucieniem noteikti uzmundrināja nevienu vien skrējēju. Spartieši un skrien, viss ir skaidrs, bet ar botām? Hehe. Es biju domājis, ka viņi skrien ar sandalēm vai, piemēram, ar basām kājām.

Danske Bank Vilnas maratons spartiesi

Pirmo kilometru skrienam kopā ar Unu un turpat netālu no spartiešiem. Tad es pielieku soli un dodos uz priekšu nedaudz ātrāk. Kas zina, varbūt sanāk uzlabot savus līdzšinējos pusmaratonu laikus un šoreiz noskriet zem divām stundām. Skrienu un par to tā īsti nedomāju. Arī Endomondo šoreiz neskatos. Lai jau tas kabatā man statistikai skaita noskrietos kilometrus, bet es tik sekoju kilometru norādēm trasēm.

Esot aptuveni trases pusē, es aizdomājos par to, ka skrienas ļoti labi. Palīdz tas, ka apkārt ir daudz tādu parastu skrējēju, kam temps ir ap 6 min/km vai lēnāks. Līdz ar to regulāri sanāk kādu apdzīt un ir kam sekot līdzi. Dažus līdzās skrējējus esmu ievērojis jau kopš pirmajiem kilometriem. Ik pa laikam viņi ir man priekšā, ik pa laikam es un tā maināmies. Tos dažus trases kalniņus izmantoju savā labā. Necik lieli tie nav, bet tāpat tie ir kas vairāk nekā skrējiens augšā pa tiltiem Rīgā. Augšā skrienu, uzturot aptuveni tādu pat tempu kā pa līdzenumu, bet noskrējienos skrienu ātrāk un vienlaicīgi atpūšos. Noder pagājušā mēneša pieredze, skraidot pa Francijas pakalniem.

Skrējiena trase ir skaista. Sākums un beigas ir pilsētas centrālajā daļā un vijas pa pilsētas ielām, savukārt, viducis ir pa parku un nedaudz nostākiem ceļiem. Man kā dabas mīļotājam īpaši patīk trases vidus daļa. Skrien un kilometri tikai lido. Nekādas mašīnas un pilsētas trokšņi.

Danske Bank Vilnas maratons Kaspars

Tikai vienā brīdī, aptuveni 13. kilometrā, es sajūtu nelielas sāpes sānā. Piebremzēju un drīz vien viss ir kārtībā. Pusmaratonu noskrienu nepiestājot nevienā no “uzpildes” punktiem. Un arī pēdas manos minimālajos Adidas Adipure apavos jūtas ļoti labi. Lai arī kopumā dažu pēdējo mēnešu laikā ar tiem, staigājot un skrienot, tiku pieveicis aptuveni 1000 kilometrus, skrējienos vismaz daļu no laika pavadīju uz takām un zemes ceļiem nevis 100% uz asfalta kā šoreiz. Bet nu – viss forši, un beigās spēka vēl bija pietiekami, lai pēdējais kilometrs būtu arī ātrākais. Zem divām stundām nesanāca, bet kas par skaistu pilsētas apskati!

Danske Bank Vilnas maratona beigas

Fotogrāfijas no Vilņas maratona Facebook lapas.

One thought on “Viļņas maratons 2014

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *