Grāmata “Karstā Ziema”

Kaspars, Una un Viesturs. Trīs lēti un viekārši velosipēdi. Vairāk nekā pieci tūkstoši kilometru pa Indijas ceļiem un neceļiem piecu mēnešu garumā, sākot no 2013. gada oktobra līdz 2014. gada martam. Kā radās šāda ideja? Kāds galu galā sanāca šis piedzīvojums? Par to visu uzzināsi, lasot manu daļēji ceļā un daļēji jau pēc tam rakstīto ceļojuma dienasgrāmatu “Karstā Ziema”.

Apskaties arī foto izlasi “Indija 121 fotogrāfijā”.

vaaks

E-grāmata ir pieejama trīs formātos: pdf, mobi un epub. Izvēlies savējo:

  1. pdf – lasīšanai datorā, telefonā vai planšetdatorā.
  2. mobi – lasīšanai Kindle un Kindle aplikācijās. Ielādē grāmatu savā datorā, pieslēdz Kindle pie datora un pārkopē. Tik vienkārši!
  3. epub – lasīšanai e-grāmatu lasītājos (ne Kindle), dažādās telefonu un planšetdatoru e-grāmatu lasīšanas aplikācijās.

Ko citi saka par “Karstā Ziema”

Mairita, gramatas.wordpress.com:

Kopumā feins gabals par trīs mūsu drosminieku ceļojumu pa Indiju. Sākumā šķita, ka par Indiju un indiešiem varēja būt vairāk informācijas, tomēr beigās “fakti pret velobrauciena ikdienu” balanss izrādās pareizs. Prātā paliek gan piedzīvojums, gan svarīgākie fakti par eksotisko zemi. Šī varētu būt must readvisiem, kuri taisās līdzīgā ceļojumā. Vienīgi mazliet žēl, ka e-grāmatā nav bilžu, kas ilustrētu piedzīvoto un pieredzēto. Ceļojumu aprakstos vienmēr gribas bildes.”

Spīgana, spigana.spektore.lv: 

Tieši viņu attieksme pret šo ceļojumu bija tā, kas mani pamudināja lasīt šo grāmatu – es jau zināju, ka te nebūs nekāda pseidofilozofija un sevis meklēšana teiksmainajā Indijā un man nebūs jālasa Zuargusa tipa sviests. Šeit cilvēki izvēlējušies Indiju praktisku apsvērumu dēļ- tur ir lēti un tur ir silts.”

““Karsto ziemu” ir grūti nosaukt par grāmatu, tas ir vairāk tāds neapstrādāts un nepieradināts garš bloga ieraksts, grāmatas izstrādājums tā teikt. Pirmkārt, krietni klibo autora valoda un stils. Otrkārt, man ļoti, ļoti pietrūka ceļojuma emocionālās un kolorītās puses.”

menessmeitens.lv: 

“Grāmata ir laba, bet, tā būtu bijusi labāka, ja vien būtu iekļautiarī Unas un Viestura skatījumi uz notikumiem un stāsts, kāpēc tieši Indija, kāpēc tieši tagad un, kāpēc tieši ar riteņiem. Bet, es esmu vnk mazliet piekasīga, var iztikt tāpat. Grāmatu iesaku izlasīt tiem, kuri vēlās sevi uz kādu laiku aizraut ar vieglu lasamvielu, iepazīties nedaudz ar Indiju un atbalstīt tautiešus.”

Līva, lalksne.blogspot.com:

“Šī darba izlasīšanai nepatērēsiet milzum daudz laika un laiks arī ir vienīgais, ko samaksāsiet par “Karsto ziemu”. Ja patīk trakas avantūras un ceļojumi, droši ķerieties tik klāt! Ja salīdzina ar Ūdra un Balodes trako ceļojumu no Rīgas uz Pekinu (tiesa gan bez velo), tad Kaspara piedzīvojumiem trūka vien naudas pelnīšanas mēģinājumu eksotiskās vietās.”

asmodeus.lv:

“Pirmkārt, sākot lasīt grāmatu ir skaidri sev jānodefinē, ka šīs ir tādas pavisam vienkāršas ceļojuma piezīmes. Tās nepretendē uz Marka Tvena “Idioti Ārzemēs” līmeni.  Otrkārt, grāmatas autoram šis ir pirmais liela apjoma darbs, tādēļ nākas secināt, ka tā ir nedaudz izvērstāka blogu ierakstu kompilācija tikai bez bildēm. Treškārt, autors, šķiet, ir lasījis salīdzinoši nedaudz ceļojumu aprakstu grāmatas, tādēļ viņa stāstījuma struktūra nedaudz nobīdās uz Maslova piramīdas zemākajiem pakāpieniem, paēst, pārnakšņot un atrast tīkla pārklājumu. Ceturtkārt, šī grāmata ir izdota nevis pēc gadu ilga darba, bet tūlīt pēc ceļojuma, kamēr iespaidi vēl ir svaigi. Piektkārt, pie grāmatas nav strādājuši nedz redaktors, nedz korektors. Ja visu šo ņem vērā, tad nekādas problēmas ar lasīšanu nevajadzētu būt.”

Ja kaut kas nedarbojas, nav skaidrs, nevari izvēlēties īsto formātu vai arī tieši otrādi viss ir kārtībā un gribi pateikt paldies – es vienmēr esmu sasniedzams Twitter @kasparsmisins un parasts@gmail.com. Raksti!

16 thoughts on “Grāmata “Karstā Ziema”

  1. Celosana turpmak katru nedelu lasiet Kaspara Misina gramatas Karsta ziema nodalas, kura aprakstiti nule ka aizvaditas ziemas piedzivojumu Indija vairaku menesu garuma. Gramatas autors joprojam nav atgriezies dzimtene un turpina celojumu Dienvidaustrumazija, tapec, loti ticams, ka celojumu apraksti turpinas priecet lasitajus ari turpmak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *