gramata

Fastr Books e-grāmatu bibliotēka

Posted on Posted in Android, Aplikācijas, Grāmatas, iPhone, iPad

Par latviešu veidoto Fastr Books e-grāmatu lasīšanas aplikāciju es zinu jau ne pāris mēnešus vien. Pamēģināju intereses pēc, jo gribēju redzēt, kas tā tāda ātrlasīšana ir. Bet tā tas arī beidzās. Ikdienā man tā neiegājās, jo mana iPad Mini standarta iBooks aplikāciju likās ērtāka un pierastāka.

Fastr Books gramatas
Fastr Books e-grāmatas

Bet tad… pirms aptuveni nedēļas, tikko pabeidzis lasīt vienu no retajām grāmatām, kuru man gribējās lasīt tieši Fastr Books pieejamajā ātrlasīšanas režīmā, es nolēmu paskatīties, kādas grāmatas ir pieejamas Fastr Books abonentiem. Arī par to, ka grāmatas Fastr Books var ne tikai pirkt vai ielādēt no saviem krājumiem, bet arī iznomāt, es biju dzirdējis, bet tikpat ātri biju par to aizmirsis. Līdz šim brīdim, kad VISS MAINĪJĀS.

Es pamanīju, cik Fastr Books krājumā ir daudz man interesantu grāmatu latviešu valodā, kuras visas pieejamas par vienu mēneša maksājumu. Minūti vēlāk es jau vēru vaļā fastrbooks.com, lai skatītos, cik maksā mēneša abonaments. Un te nu es ieraudzīju, cik pieejami tas ir – 5,71 eiro mēnesī, 13,71 eiro – uzreiz uz 3 mēnešiem, 25,71 eiro – uzreiz uz pusgadu. Ja būtu iespējams maksāt ar PayPal, minūti vēlāk es, tāpat jau guļot gultā, būtu to nopircis. Nevarēja. Nopirku nākamajā rītā, veltot tam aptuveni 1 minūti sava laika, kas bija nepieciešams, lai ierakstītu bankas kartes numuru un drošības kodu. Un DARĪTS!

Uzreiz varēju slēgt iekšā Fastr Books aplikāciju savā iPad un sākt grāmatu lejupielādi. Tā nu tiešām ir tāda ērtība, par kuru maksāt nav necik žēl. Bet galvenais jau, cik sanāk ietaupīt par pašām grāmatām, no kurām daudzas maksā divas reizes vairāk nekā mēneša abonements. Atmaksājas jau tad, ja izlasi tikai vienu grāmatu mēneša laikā.

Trūkums – grāmatu klāsts, lai arī visu laiku augošs, vēl ir samērā neliels. Taču, kāda atšķirība, ja tur ir tas, ko tu gribi lasīt? Apskaties un izlem!

No abonementā pieejamajām grāmatām īpaši iesaku Ilonas Balodes “Rīga – Pekina”, Valtera Aizaksona “Stīvs Džobss“, Jūnasa Jūnasona “Simtgadnieks, kas izkāpa pa logu un pazuda”, Džeimsa Bouvena “Ielas kaķis, vārdā Bobs”, Deivida Kērkpatrika “Facebook efekts”, Hāleda Hoseinī “Un kalni atbalsoja”,…

Fastr Books ātrlasīšanas režīms

Esmu arī izlasījis dažas grāmatas ātrlasīšanas režīmā. Šis režīms izpaužas tā – ekrānā redzi nevis lappusi, kuru pāršķirot ieraugi nākamo, bet gan tikai vienu vārdu. Un tad nākamo Un tad nākamo. Nākamo. Nākamo. Nākamo. Ātrums ir maināms. Sapratu, ka es vislabāk jūtos, ja tas ir aptuveni 300 vārdi minūtē jeb 5 vārdi sekundē, kas nav pat puse no maksimuma.

Izlasi grāmatu. Un arī jūties tā itkā būtu to izlasījis, taču tai pat laikā saprotu, ka, ja grāmata ir tiešām laba, man gribas to lasīt parastajā režīmā, kad bez papildus pārslēgšanās varu vēlreiz izlasīt iepriekšējo teikumu, kad varu kādu teikumu izlasīt lēnāk nekā pārējos. Ja svarīgākais ir ātrāk izlasīt (protams, arī vairāk vai mazāk saprotot, kas lasīts), tad ātrlasīšanas režīms ir noderīgs.

Fastr Books iPad/iPhone aplikācija, Android aplikācija.

Lai labi lasās!

gramata

2 thoughts on “Fastr Books e-grāmatu bibliotēka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *