instrumenti

Brīvprātīgais darbs, tas ir forši

Posted on Posted in Pārdomas

Eiropas brīvprātīgais darbs. Starptautisku organizāciju atbalstīts brīvprātīgais darbs visā plašajā pasaulē. Brīvprātīgais darbs sporta, kultūras un vēl visvisādos pasākumos tuvumā un tālumā. Un tagad arī brīvprātīgais darbs, kas attīstījies interneta laikmetā un kur gan par brīvprātīgo, gan darba devēju var būt ikviens neatkarīgi no vecuma, prasmēm, tautības un sazin vēl kā.

instrumenti

Pēdējā gadījumā brīvprātīgie un tie, kam nepieciešama palīdzība, viens otru atrod tādās vietnēs kā Workaway.infoHelpx.netwwoofinternational.orgfindacrew.nettrustedhousesitters.com un līdzīgās.

Vēl pirms gada viss tas man bija pilnīgi svešs. Biju šo to lasījis, bet tas arī bija viss. Turklāt, lasīt ir viens, bet pašam izmēģināt vai vismaz pazīt kādu ar reālu pieredzi ir pavisam savādāk. Savukārt, tagad man pašam ir ne vien reāla pieredze, strādājot tieši Workaway darbu (vairāk par Workaway un mūsu pieredzi Malaizijā), bet laika gaitā esmu sastapis arī daudzus citus no visām pasaules malām, kas ir mēģinājuši brīvprātīgo darbu. Un tā nu šoreiz gribu pastāstīt, kāpēc es uzskatu, ka šāds darbs tas ir ļoti, ļoti forši. Īpaši tev, kam interesē redzēt vairāk pasaulē!

Tu uzzināsi vairāk par vietu, kurā dzīvosi

Kāpēc? Jo tu dzīvosi un strādāsi kopā ar vietējiem iedzīvotājiem. Tu redzēsi to īsto kultūru, kas atklājas vien, esot uz vietas un dzīvojot tādu pat dzīvi kā apkārtējie. Tu vairs nebūsi vienkārši tūrists, kas atbraucis uz nedēļu, lai to pavadītu viesnīcā un ēdienreizēs dotos uz tuvējo restorānu. Papildus tam tev būs arī vislabāki vietējie gidi – cilvēki, ar kuriem dzīvosi kopā.

Tu apgūsi jaunas prasmes

Gribi pamēģināt strādāt viesnīcā? Varbūt lauku fermā? Bet varbūt tavs sapnis ir uz kādu laiku padzīvot uz kuģa? Meklē tādu vietu, kas tev liekas interesanta, un piesakies! Vienmēr ir labi, ja tev ir kādas praktiskas iemaņas vai darba pieredze, taču mūsu pieredze līdz šim ir tāda, ka ļoti bieži pietiks ar to, ka esi atbildīgs, spējīgs pats saplānot savu laiku un nebaidies pamēģināt jaunas lietas.

Tu satiksi līdzīgi domājošus cilvēkus

Ir iespējams, ka būsi viens brīvprātīgais kopā ar saimniekiem. Ir iespējams, ka reizē ar tevi būs vēl daži vai vairāki citi brīvprātīgie. Bet piesakies darbam hostelī un tu satiksi jaunus cilvēkus katru dienu. Ceļotājus. Piedzīvojumu meklētājus. Cilvēkus ar interesantiem dzīvesstāstiem.

Abās vietās, kur mēs līdz šim ar Unu esam bijuši kā brīvprātīgie, interesantākais bija tieši visi līdz ar to satiktie cilvēki. Tā vien dēļ ir vērts mesties avantūrā un pieteikties uz kādu brīvprātīgo darbu pavisam svešā valstī.

Un, protams, ceļošanas izmaksas būs krietni samazinātas

Dzīvošana apmaksāta. Ēdiens apmaksāts. Kas vēl paliek? Transporta izmaksas, lai nokļūtu no savām mājām uz izvēlēto vietu X. Un tāpat kādas mazākas vai lielākas privātās izmaksas. Taču tas arī viss. Savukārt, kā papildus labumi nereti pieejamas tādas lietas kā bezmaksas velosipēda izmantošana vai sportiskas izklaides kopā ar klientiem, ja tu strādā, piemēram, pie pārgājienu organizatoriem.

Bet kopumā tas nozīmē to, ka par to pašu naudu tu varēsi ceļot vairāk! Vai nav forši?

prieciga meitene

Pēc dažām nedēļām mēs dosimies uz Itāliju, savā nākamajā brīvprātīgajā darbā.

Esi mēģinājis kaut ko līdzīgu? Padalies ar savu pieredzi!

5 thoughts on “Brīvprātīgais darbs, tas ir forši

    1. Mēs tā tikām runājuši ar dažādiem cilvēkiem – iesakot, ja šobrīd gribas izdarīt kaut ko jaunu, lai brauc uz kādu laiku prom, dažādos brīvprātīgajos darbos pastrādāt. Ar 200 – 300 eiro var arī pusgadu iztikt.

      Tagad sanāk, ka paši tā braucam.

  1. Tas ir lidz bridim, kad klusti pieaudzis un piesakas berni, kas jalaiz bernudarza un skola. Tad 200eur aizies pa nedelu bez problemam

    1. Ja ņem un nebrīdinot piesakās, tad jāņem Ondo kredīts. Tā reklāmās stāsta. Bet var arī izdomāt – lūk, tagad es gribu sev bērnu vai vairākus. Var arī izdomāt, ka negrib ne tagad un arī ne pēc desmit gadiem nevienu. Es jau nesaku, ka šis ir ieteikumu raksts, kas der ikvienam. Nav jau tādas vienas maģiskās dzīves formulas. Vismaz neesmu vēl tādu atklājis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *