SONY DSC

Brīvības cena

Posted on Posted in Pārdomas

14 mēneši. Tik ilgu laika posmu mēs ar Unu esam dzīvojuši savādāk. Pilnīgi savādāk nekā pirms tam es savos 27 gados varēju iedomāties. Tā – kā līdz tam man tas būtu licies nepieņemami un nepareizi. Tā – kā es par to nemaz nebūtu domājis kā vienu no iespējām. Tomēr, bija toreiz tā ideja, ka vajag. Ka vajag saņemties un laist pilnīgi jaunā virzienā. Un tas sākās.

Kaspars Goa Indija briviba

Mēs atbrīvojamies no gandrīz visa, kas mums piederēja. Mēs aizgājām no darba. Un ar dažos mēnešos iekrātu naudu devāmies pretī nezināmajam pasaulē. Bet tagad… tagad mums vairs pilnīgi nemaz negribas atpakaļ. Mums ir dažādi plāni un idejas. Mēs gribam un kā pavisam reālu redzam to, par ko agrāk pat nesapņojām.

Mēs esam atteikušies no komforta, pretī saņemot brīvību. Mūsu ikdiena ir mainījusies par 180 grādiem. Bet par vienu labākajām “lietām”, kas piedzīvota šo 14 mēnešu laikā, es uzskatu iespēju redzēt ik dienu. Tos neskaitāmos saullēktus un saulrietus, tās skaistās dienas ārā. To visu, kas ikdienā “rīts – ofiss – vakars” iepriekš pazuda nebūtībā.

Langkawi sala ziemelu pludmale

Bet ne viss ir tik viennozīmīgi un tikai skaisti. Lai gan vismaz daļai no jums, kas seko mums līdzi sociālajos tīklos un lasa bloga rakstus, liekas, ka mēs izbaudām vienīgi pilnīgu brīvību. Savā ziņā taisnība ir arī tam. Tas ir tas, par ko mēs rakstos un fotogrāfijās stāstām visvairāk. Par jaunām vietām, ko apskatām, par jauniem piedzīvojumiem un jauno pieredzi.

Tam ir sava cena. Tas ir tas, par ko iepriekš esam runājuši tikai ar tuvākajiem.

Arī šāda dzīvesveida pamatā ir daudz kas no Tavas, Tavas un arī Tavas ikdienas. Tādi pat pārdzīvojumi. Tādas pat grūtības. Tādas pat emocijas un saspīlējumi. Un nereti pat vēl lielākā koncentrācijā. Uznāk un ir – BUMS, BAMS, BLADĀC. Domā par to, plāno to, risini to!

Lai gan ceļošana un dzīvošana dažādās vietās pasaulē ir un vismaz kādu laiku noteikti būs mūsu dzīves neatņemama sastāvdaļa, es gribu, lai Tu saprastu – tas nav tikai nebeidzams atvaļinājums. Tas ir kaut kas skaists, ja Tu to gribi, taču Tev ir jābūt gatavam arī grūtībām.

braukt kalnos ir smagi

Stāstot par to, man patīk izmantot salīdzinājumu ar īres dzīvokli un darba vietu – iedomājies, ka Tu dzīvokli mainītu nevis reizi 3-5 gados, bet 3-5 reizes gadā. Un arī darbu, vismaz 2-3 reizes gadā. Visi tie pārdzīvojumi ar meklējumiem. Dzīvokļu skatīšanās. Darba intervijas. Neregulārās naudas plūsmas plānošana. Mēbeļu pārvešana. Dokumentu kārtošana. Huh! Esot kustībā, dzīves ritms ir tieši tāds.

Man, piemēram, ļoti nepatīk ceļojuma plānošana. Man nepatīk jau vien tā doma, ka līdz ar to būs noteikts, kad un kur man ir jābūt, lai tiktu uz vietu x vai y. Tomēr, vēl vairāk man nepatīk viss ar to saistītais darbs pirms tam – rezervācijas, meklēšana,… Bet, nedomājot par ceļošanu un pārvietošanos no vienas vietas uz citu, arī ikdienišķāku jautājumu risināšana atšķiras, ja tas tiek veikts svešā valstī.

Tomēr, viss reiz tiek atrisināts un ir rezultāts. Jaunais dzīvoklis izrādās feināks nekā iepriekšējais, un tāpat arī jaunais darbs. Un dzīve ir skaista.

pelde pie Sewen Dwells udenskrituma

Vai arī – ir sūdi. Ieguldītais darbs ir izrādījies veltīgs. Un viss ir jāsāk no jauna. Gluži kā mums šobrīd. Itālijas brīvprātīgais darbs izrādās ne tāds, kā mums gribas, bet par plānu B neviens nav padomājis. Galvā domas par to, ka jālaižas prom, bet saprāts neļauj aizmirst, ka bez plāna Eiropā arī vairāki simti eiro izkūpēs pavisam ātri.

Bet nu nekas. Dažas smagākas dienas ar mazāk stundām miegam, un viss jau atkal virzās tālāk.

Kaspars Una Goa India briviba

Neviens neteica, ka būs viegli. Nav arī, bet toties mums ir interesanti!

2 thoughts on “Brīvības cena

  1. Jā, tā nu tas ir, par smagākajiem emocionālajiem pārdzīvojumiem mums vēl nav pieņemts runāt! Bet šis raksts ir sanācis ļoti atklāts un atvērts! Super!
    Turpiniet ar Unu tāpat doties pretī savām bailēm, paskatīties tām acīs un visas pa vienai smuki pabāzt zem tā akmeņa! Un pāri maukt dziedādami! 😉
    Lai Jums krāsains un dažādu emociju piepildīts JAUNAIS!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *