computer

Pārdomas par blogošanu angļu valodā jeb 9 mēneši ar WeAreFromLatvia.com

Posted on Posted in Pārdomas

Man patīk rakstīt. Un jau sen es biju domājis par iespēju blogot angļu valodā, tādējādi sasniedzot plašāku auditoriju un uzlabojot savu angļu valodu. Aptuveni pirms pusotra gada mēs ar Unu uztaisījām savu pirmo blogu angļu valodā, taču pēc aptuveni pusgada to izdzēsām, jo apnika.

Kopš pagājušās vasaras mums ir blogs – WeAreFromLatvia.com.

Blogā rakstām par saviem piedzīvojumiem pasaulē, bet krietna daļa no kopējā satura ir un būs citu cilvēku – pārsvarā piedzīvojumu meklētāju un ceļotāju – stāsti. Tādējādi parādot to, ka visi tavi trakie sapņi un idejas ir realizējami!

9 mēneši ir pagājuši. Te nu pirmās pārdomas par blogošanu angļu valodā.

Jo ātrāk sāksi to uztvert nopietni, jo ātrāk būs redzami rezultāti

Tātad – konkrēts “virziens”, rakstīšanas regularitāte, aktīva popularizēšana. Bet, kad ir rezultāti, tad ir motivācija strādāt vairāk un darīt labāk. Mums sanāca tā – bija ideja, uztaisījām blogu un pa biškam čubinājām. Bet nopietni ar blogu strādājam kopš šī gada janvāra.

Raksti angliski un būs forši tāpat vien? Nekā nebija

Nezin kāpēc biju iedomājies – rakstīsi angliski un viss būs bumbās. Čik un uzreiz būs tev tūkstošu, tūkstoši lasītāju. Nekā. Potenciālais lasītāju daudzums, protams, ir nesalīdzināmi lielāks nekā, rakstot latviski, taču arī angliski nekādi brīnumi tāpat vien nenotiek.

Tāpat konkurence ir nesalīdzināmi lielāka. Es pirms tam pat nebiju aizdomājis, ka pasaulē ir TIK DAUDZ ceļojumu blogu. Pareizāk – es nebiju par to domājis. Un te nu esi tu, jauns blogeris, kuru neviens nezina. Ir jāveido kontakti, jāiepazīstas ar cilvēkiem, jāstāsta citiem par sevi. Tas nebūt nav piecu minūšu darbs, no rīta dzerot tēju.

Pastāsti par savu blogu visiem draugiem un paziņām. VISIEM

Vairākumā padomu rakstu – kā sākt blogu no nulles – tiek teikts, ka sākumā ir jāpastāsta par savu blogu visiem draugiem un paziņām. Viņi būs tavi pirmie lasītāji. Viņi būs tavi pirmie Facebook fani. Un, redzot to, ka te jau ir bariņš ar cilvēkiem, nāks arī citi. Pirmos mēnešus es domāju – mums tas neder. Mēs esam no Latvijas, bet blogu rakstām angliski.

Tagad es sev saku – kas par muļķībām? Jā, mana mamma nelasa angļu valodā, taču vairākums draugu un paziņu gan lasa angliski. Un, ko mēs darījām, kad par to iedomājāmies – aicinājām visus, visus, visus, kam, mūsuprāt, varētu kaut cik interesēt tas, par ko mēs rakstām.

Rakstījām Facebook, rakstījām Twitter, rakstījām epastus. Un aicinājām arī citus mums palīdzēt – sak, ja zini vēl kādu, kam varētu būt interesanti pievienoties mūsu Facebook lapai un sekot līdzi mūsu blogam, aicini!

Rezultāts? Fantastisks. Cilvēku simti sāka pievienoties mūsu bloga Facebook lapai – facebook.com/fromlatvia, mazāk nekā 500 fanu vietā drīz bija 1500, vairāk cilvēku sāka lasīt mūsu bloga rakstus, dalīties ar tiem. Čaklākie atsūtīja arī pa kādai vēstulei ar paldies vārdiem, par to, ko darām, tādējādi uzmundrinot jo vairāk. Vairāk cilvēku sāka rakstīt un jautāt padomus.

Lai pastāstītu par mūsu bloga rakstiem vairāk cilvēkiem, nelielā apjomā izmantojam arī Facebook reklāmas. Un arī šajā jomā rezultāti jūtami uzlabojās, kad sākām mūsu rakstus rādīt Latvijā dzīvojošajiem un angliski runājošajiem.

Atziņa – vajag domāt par angliski runājošajiem no citām valstīm, bet sākumā pastāsti par sevi savējiem. Savējie sapratīs ātrāk. Un, kur jau būs lasītāji, tur nāks vēl arī citi.

PALDIES visiem, kas lasa www.WeAreFromLatvia.com!

PALDIES visiem, kas seko Facebook lapai facebook.com/fromLatvia!

PALDIES visiem, kas aicina savus draugus sekot līdzi mūsu bloga jaunumiem!

Mēs darām to, jo mums tas patīk. Tā mēs mācāmies un kļūstam zinošāki. Ja nākotnē tas ļaus arī pelnīt, būs perfekti!

3 thoughts on “Pārdomas par blogošanu angļu valodā jeb 9 mēneši ar WeAreFromLatvia.com

  1. Ar mani ir mazliet savādāk, es uzsāku blogu Latviski un tad to pārveidoju arī angļu valodā. Pašreiz esmu saturu tikai sācis ražot un angļu valoda ir kļuvusi par galveno, tikai pēc tam nāk saturs latviešu valodā. Reāli šogad tikai pieķēros blogam tā kārtīgāk. Ir kādi vēl papildus ieteikumi ja runājam par saturu angļu valodā? Pagaidām turpināšu veidot saturu abās valodās, ja vienā jutīšu īpašu drop down atkarībā no otras tad saturs ies tajā kurā iet.

    1. Domāju, ka jāsaprot, ko gribi ar to panākt. Mēs gribam ar to pelnīt – tai pat laikā to darot tā, kā patīk. Bet tai pat laikā mums ir citi mazāki mērķi, piemēram, iemācīties labāk rakstīt angliski, iemācīties rakstīt ātrāk utt. Tāpēc, ja arī lielais mērķis paliek nesasniegts, ir citi mazāki, kas izpildās.

      Meklējot auditoriju ārpus Latvijas vajag meklēt kontaktus ārpus Latvijas, iepazīties ar citiem blogeriem, žurnālistiem utt. Facebook var atrast dažādas grupas par tēmu business of blogging, travel blogging, I travel I blog,… Šajā grupā var iepazīt citus travel blogerus – https://www.facebook.com/groups/undera1000club/ (taču, pagaidām šķiet netiek pieņemti jauni cilvēki).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *