1000 jūdzes – mans mīļākais televīzijas raidījums

Es televizoru ikdienā neskatos jau aptuveni 8 gadus. Kopš laika, kad, uzsākot studijas, pārvācos uz studentu kopmītnēm Rīgā, kur atšķirībā no mājām vienkārši nebija televizora. Atradinājies no televīzijas es to jau vairs nemaz negribēju un negribu. Jo īpaši tagad, kad tik daudz ko var noskatīties internetā. Kaut arī tas varbūt ir satur no šiem pašiem televīzijas kanāliem, bet tas nu jau ir man ērtā veidā un pieejams jebkurā laikā.

Un tā arī “1000 jūdzes” raidījumu es biju palaidis garām.

Līdz kādā dienā Twitterī (neatceros precīzāk, bet šķiet, ka pirms 1-2 gadiem) pamanīju ziņu par to, ka www.filma.lv ir skatāmas visas 1000 jūdžu ekspedīciju sērijas. Lai gan vēl nezināju, kas tās par ekspedīcijām, bet mani tas ieinteresēja.

1000 jūdžu ekspedīcijas var rakstutot šādi – parasti aptuveni divas nedēļas ilgs piedzīvojumu brauciens ar kādu interesantu mērķi (valsti vai reģionu), kurā dodas grupiņa latviešu. Braucēji līdz šim ir bijuši dažādi, sabiedrībā zināmi, un, kas svarīgāk, gandrīz visi – interesantas personības. Ar savām domām, saviem vērojumiem un redzētā vērtējumu. Līdz šim biežāk piedalījušies ceļotāji Harijs Sils un Edgars Zaķis, DJ Egons Reiters, kā arī mūziķi Intars Busulis un Kārlis Kazāks.

1000 judzes

Jau ir bijušas 11 ekspedīcijas. Tās visas var noskatīties www.qfilma.lv. Pirmās var skatīties par velti, bet pārējās ļoti labā kvalitātē (Full HD) pieejamas par simbolisku cenu – aptuveni 2,5 Ls par ekspedīciju (10 sērijas). Paskaties dažas sērijas un gan jau pēc tam nevarēsi vien beigt skatīties. Patiešām iesaku!

Tikai viena ekspedīcija bija tāda, kura man likās nepārāk – Urālu kalnos. Pārējās pēc laika varētu skatīties arī vēlreiz.

Savukārt, šobrīd “1000 jūdzes” – Egons Reiters un Kārlis Kazāks, ir devušies uz Kambodžu. Un, kā jau ir zināms, tad jaunākās sērijas jeb stāstu par tur pieredzēto mēs varēsim redzēt jau no 30. marta. Bet jau līdz tam īsāku ziņojumu formātā un bildēs viņiem varam sekot Twitterī – @1000judzes.